Krakowskie Biuro Festiwalowe
N.I.C.E.
 
N.I.C.E.
N.I.C.E.

N.I.C.E. (Network for Innovations In Culture and Creativity In Europe) jest międzynarodową siecią, która zrzesza podmioty przemysłu kreatywnego z całej Europy, pozwalając im połączyć siły i systematycznie promować wpływ sztuki, kultury i przemysłów kreatywnych na innowacyjność, rozwój i wzrost gospodarczy. Główną ideą sieci jest bowiem  przekonanie o kluczowej roli sektora kreatywnego w zrównoważonym rozwoju miast i regionów. Dlatego członkowie N.I.C.E dzielą ze sobą misję, aby stawiać czoła wyzwaniom współczesnego świata dzięki innowacjom w polu kultury i sektorze kreatywnym. Sieć jest otwarta zarówno dla podmiotów publicznych, jak i prywatnych. Oferuje partnerstwo firmom i organizacjom z sektora kreatywnego, agencjom krajowym, platformom reprezentującym interesy przemysłów kreatywnych, władzom miejskim, a także uczelniom i instytucjom kultury, takim, jak muzea czy teatry.

Organizacja N.I.C.E. została zainicjowana przez 15 partnerów z 8 krajów na Forum d’Avignon Ruhr w czerwcu 2013 r. w Essen, pod przewodnictwem Europejskiego Centrum Gospodarki Kreatywnej (ecce) w Dortmundzie. Aktualnie sieć liczy już ponad trzydziestu partnerów z piętnastu państw europejskich. Krakowskie Biuro Festiwalowe jest pierwszym i dotychczas jedynym polskim członkiem sieci.

Aby jeszcze skuteczniej promować swoje idee, sieć ufundowała przyznawaną corocznie od 2014 roku nagrodę dla organizacji o najbardziej innowacyjnym potencjale. Nagroda N.I.C.E. promuje innowacje prowadzące od kultury i przemysłu kreatywnego do szerszych korzyści ekonomicznych i społecznych. Nagroda ma wywoływać debatę o znaczeniu innowacyjnych rozwiązań, przyciągać uwagę biznesu, kultury i polityki, oraz motywować działaczy sektora kulturalnego i kreatywnego do innowacyjnych eksperymentów. Zwycięzca otrzymuje 8000 euro na rozwój nagrodzonego projektu.

Nagroda N.I.C.E. to ogromna szansa również dla polskich przemysłów kreatywnych. Samo znalezienie się na liście nominowanych do wyróżnienia jest dużą promocją krajowej aktywności poza granicami, otwierającą drogę do kształtowania wizerunku Polski jako miejsca dynamicznie rozwijających się inicjatyw kreatywności. Jest też doskonałą okazją, aby wzmocnić istniejące już gałęzie przemysłu kreatywnego oraz nawiązywać kolejne międzynarodowe kontakty i partnerstwa.

Więcej: http://www.e-c-c-e.de/en/nice-network.html

youTube Twitter Blip
Flickr Facebook
 
 
RSS
 

11 - 10 - 2019
Powstaje LAS PRAWIEK

Kraków zasadzi 25 000 drzew z okazji Nobla dla Olgi Tokarczuk. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski w...
wiecej
 

10 - 10 - 2019
Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

10 października 2019 roku przechodzi do historii polskiej literatury. Jeden z dwóch literackich Nobli przyznanych dziś...
wiecej
 

26 - 09 - 2019
EFFE Award dla Festiwalu Conrada!

Odbywający się w Krakowie Festiwal Conrada jako jeden z pięciu festiwali został uhonorowany Nagrodą EFFE...
wiecej
 

10 - 09 - 2019
Kultura dla seniorów na 3. Targach Seniora

Spektakle, prelekcje, warsztaty, ale również bezpłatne badania i atrakcyjne konkursy - już 27 i 28 września w hali...
wiecej
 

02 - 09 - 2019
Krakowski Salon Sztuki ogłasza uczestników edycji 2019

Kolejny raz zainteresowanie udziałem w Salonie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania – także w tym roku swoje prace...
wiecej
 
Autoremo
Bukovina Resort
Magiczny Kraków
Freshmail
Nastaw się na kulturę
 

Obserwuj nas na:

facebook instagram twitter youTube Linkedin