O nas /
Kraków 2000
W 1997 roku powstało Biuro Festiwalowe Kraków 2000 jako gminna instytucja kultury. Pierwszym celem ówczesnego Biura była organizacja serii prestiżowych wydarzeń z praktycznie wszystkich dziedzin kultury: ten pięcioletni program związany był z przyznanym Krakowowi tytułem Europejskiej Stolicy Kultury roku 2000. Przedsięwzięcia tamtego okresu, w tym kilkadziesiąt festiwali, ugruntowały pozycję Biura jako znaczącego organizatora wydarzeń kulturalnych w Polsce i Europie. Unikalne w skali kraju doświadczenia, kontakty i know-how zadecydowały o podtrzymaniu jego działalności po roku 2000.
www.krakow2000.pl




















Obserwuj nas na: