Krakowskie Biuro Festiwalowe
O nas / KBF w sieciach
 
KBF w sieciach
Aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców Krakowa oraz uczestniczyć w najnowszych trendach zarządzania kulturą, Krakowskie Biuro Festiwalowe sukcesywnie dąży do zwiększenia aktywnej obecności miasta na międzynarodowej mapie kulturalnej. Współczesny świat kultury oferuje wiele możliwości rozwoju, wspierając inicjatywy mające na celu wzmacnianie tożsamości lokalnej, budowanie kapitału kulturalnego mieszkańców czy zasilanie pola innowacji i kreatywności. Dlatego też kładziemy w naszych działaniach duży nacisk na zaangażowanie Krakowa w międzynarodowe wymiany, partnerstwa oraz sieci współpracy. Naszą misją jest nie tylko aktywne członkostwo w istniejących sieciach, ale także tworzenie nowych możliwości i międzynarodowych powiązań. Zdajemy sobie bowiem sprawę, jak istotne jest dzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami, a także czerpanie z doświadczeń innych miast, stawiających na zrównoważony rozwój oraz wspieranie kreatywności na wszystkich jej polach. Tych pól jest w Krakowie wiele, co potwierdza nasza aktywna obecność w międzynarodowych sieciach o różnych profilach: od literatury, przez film i muzykę, po festiwale oraz przemysły kreatywne.

Wzmacniamy pozycję Krakowa jako ważnego ośrodka międzynarodowej kultury na wszystkich polach jego działania.

AFCI (Association of Film Commissioners International)
to międzynarodowa organizacja zrzeszająca profesjonalnych komisarzy filmowych, którzy wspierają produkcję filmową, telewizyjną i video na całym świecie.
wiecej

Cine-Regio to założona w 2005 roku niezależna sieć regionalnych funduszy filmowych, skupiająca aktualnie 44 organizacje z 14 krajów całej Europy. Jej członkowie na wiele sposobów wspierają sektor filmowy, aby promować kulturę filmu, sprzyjać jedności społecznej, a także budować lokalną infrastrukturę.
wiecej

EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) – powstała w 2014 roku i współfinansowana przez Unię Europejską inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali (EFA – European Festivals Associtation), skupiającego najbardziej kreatywne i innowacyjne festiwale Starego Kontynentu.
wiecej

EUFCN (European Film Commissions Network)Europejska Sieć Komisji Filmowych to organizacja non-profit, która wspiera i promuje europejską kinematografię oraz kulturę filmową. Głównymi zadaniami EUFCN jest tworzenie sieci najaktywniejszych Komisji Filmowych z całej Europy, wspieranie wymiany informacji pomiędzy jej członkami, pomoc w produkcji filmów  oraz prowadzenie zawodowych i edukacyjnych szkoleń dla członków Sieci.
wiecej

Festival Cities Network – międzynarodowa sieć partnerska, zrzeszająca najważniejsze światowe ośrodki kulturalne, które rozumieją i doceniają wpływ festiwali na inne dziedziny życia społecznego i uznają je za niezbędny środek do zrównoważonego rozwoju. Powstała w 2015 roku sieć skupia przedstawicieli sześciu założycielskich miast festiwalowych: Adelajdy, Barcelony, Berlina, Edynburga, Montrealu oraz Krakowa.


ICORN (International Cities of Refuge Network) – Międzynarodowa Sieć Miast Schronienia. ICORN to niezależna sieć miast, oferująca azyl pisarzom i artystom prześladowanym za swoją twórczość, występująca w obronie wolności słowa i demokratycznych wartości oraz działająca na rzecz międzynarodowej solidarności.

wiecej


IFEA (International Festival and Event Cities Association) to istniejące od 1956 roku międzynarodowe stowarzyszenie wspierające i jednoczące organizatorów festiwali i wydarzeń kulturalnych z całego świata. Sieć służy wymianie wiedzy i doświadczeń, wspomaganiu kreatywności oraz najciekawszych praktyk zarządzania kulturą. 

wiecej


N.I.C.E. (Network for Innovations In Culture and Creativity In Europe) jest międzynarodową siecią, która zrzesza podmioty przemysłu kreatywnego z całej Europy, pozwalając im połączyć siły i systematycznie promować wpływ sztuki, kultury i przemysłów kreatywnych na innowacyjność, rozwój i wzrost gospodarczy.

wiecej


REMA (Réseau Européen De Musique Ancienne) – Europejska Sieć Muzyki Dawnej REMA to jedyna w Europie sieć skupiająca inicjatywy i instytucje aktywnie działające w polu muzyki dawnej. Powstała w 2000 roku w Ambronay (Francja), z siedzibą w Wersalu, aktualnie zrzesza 80 podmiotów z 20 europejskich krajów. 

wiecej

UNESCO Creative Cities Network (UCCN) – Sieć Miast Kreatywnych UNESCO została założona 2004 roku, aby promować współpracę między miastami, które uważają kreatywność za strategiczny czynnik zrównoważonego rozwoju. 

wiecej

youTube Twitter Blip
Flickr Facebook
 
 
RSS
 

15 - 02 - 2019
Dźwigacze Kultury ponownie rozdane!

Już po raz siódmy poznaliśmy laureatów Dźwigaczy Kultury. Nagroda przyznawana przez Krakowskie Biuro...
wiecej
 

08 - 02 - 2019
Odwołany koncert Danielle de Niese

Zaplanowany na 12 lutego recital mistrzowski Danielle De Niese w ramach festiwalu Opera Rara nie odbędzie się z powodu...
wiecej
 

04 - 02 - 2019
Drugie Życie Książki 2019 – ogłaszamy harmonogram

Drugie Życie Książki, akcja wielkiej bezpłatnej wymiany książek, jest z nami już ósmy rok! W ubiegłym roku...
wiecej
 

01 - 02 - 2019
O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Kraków

Wystartowało głosowanie w plebiscycie O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Kraków. Nominacje dla...
wiecej
 

31 - 01 - 2019
Energia lutego

Tegoroczny kalendarz ułożył się tak, że karnawał 2019 rozkwita przez cały luty z kulminacją w postaci tłustego...
wiecej
 
Autoremo
Bukovina Resort
Magiczny Kraków
Freshmail
Nastaw się na kulturę
 

Obserwuj nas na:

facebook instagram twitter youTube Linkedin