Krakowskie Biuro Festiwalowe
Kalendarium roczne / I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem
 
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem
Akcja charytatywna „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” jest imprezą cykliczną, organizowaną corocznie od 14 lat w dużych miastach Polski (m.in. Warszawa, Wrocław, Szczecin, Katowice). W 2005 roku po raz pierwszy odbyła się w Krakowie.

Jej organizatorami byli II Program Telewizji Polskiej i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Podczas akcji zbierane były pieniądze na rzecz dzieci z placówek społeczno-opiekuńczych w całym kraju. Do 2005 roku dzięki akcji udało się pomóc 45 ośrodkom. Również tym razem pieniądze i dary rzeczowe przekazaliśmy w miejsca najbardziej potrzebujące wsparcia.

Pomagaliśmy dzieciom z Krakowa i Częstochowy. Było wśród nich m.in. 36 niemowląt i 29 dziewczynek z upośledzeniem umysłowym.

W materiałach do pobrania zamieszczamy informację o instytucjach objętych akcją, z uwzględnieniem ich najpilniejszych potrzeb.

Koncert w ramach akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem", który odbył się w niedzielę 4 grudnia w godzinach popołudniowych na krakowskim Rynku, poprowadzili najbardziej znani i lubiani prezenterzy telewizyjnej „Dwójki”. Udział w imprezie wzięły gwiazdy polskiej estrady, m.in. Bajm, Krzysztof Krawczyk, Michał Wiśniewski, Szymon Wydra i Carpe Diem, Majka Jeżowska, Ryszard Rynkowski, zespół Bracia, Norbi, zespół Pin, Andrzej Cierniewski, Wojciech Gąssowski, Bogusław Mec i Andrzej Sikorowski z córką.

Na Rynku czynny był Domek Darów, gdzie każdy mógł przynieść nową odzież, artykuły spożywcze lub inne rzeczy, których w ośrodkach brakuje.
youTube Twitter Blip
Flickr Facebook
 
 

 
 
Autoremo
Bukovina Resort
Magiczny Kraków
Freshmail
Nastaw się na kulturę
 

Obserwuj nas na:

facebook instagram twitter youTube Linkedin