Krakowskie Biuro Festiwalowe
/ Kalendarium roczne
 
Kalendarium roczne
Misteria Paschalia 2015
Siedem dni, siedem koncertów oraz plejada gwiazd wykonawstwa historycznego. Tegoroczna odsłona festiwalu będzie prezentacją dziedzictwa europejskiej muzyki od średniowiecza, aż po klasycyzm. Obok uwielbianych przez publiczność wybitnych muzyków - Jordiego Savalla i Ottavia Dantone, powrócą do Krakowa Christophe Rousset i René Jacobs. Po raz pierwszy ze swoimi zespołami na festiwalu zaprezentują się Diego Fasolis, Alessandro de Marchi i Paul van Nevel. To wszystko w atmosferze Wielkiego Tygodnia. Przedstawiamy niepowtarzalny i wysmakowany repertuar 12. edycji festiwalu, który rozpocznie się 30 marca i potrwa do 5 kwietnia. Wyruszcie z nami w niezapomnianą podróż w głąb muzyki dawnej.
wiecej

Drugie Życie Książki 2015
W 2015 roku dla wszystkich wielbicieli literatury przygotowaliśmy nowe odsłony jednej najpopularniejszych w Polsce akcji wymiany książek. W ubiegłym roku w DŻK wzięło udział łącznie prawie 3 000 krakowian, dzięki którym aż 15 000 książek znalazło nowych właścicieli.  Postaramy się, aby w tym roku rekord został pobity!
wiecej

23. Finał WOŚP
Zorganizowany na Rynku Głównym koncert zespołów: Piersi, Closterkeller i Leniwiec oraz grupy Alergen, novva i Warstadt, to tylko niektóre z atrakcji, które czekały podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. Już tradycyjnie, można było wziąć udział w licytacjach. Wśród wolontariuszy nie zabrakło znanych postaci, spotkać można było m.in. Marcina Dańca, Krzysztofa Piaseckiego, Annę Dymną, Dorotę Segdę i Łukasza Gibałę. W tym roku Orkiestra grała aby wesprzeć diagnostykę na oddziałach onkologicznych i pediatrycznych, a także aby zapewnić godną opiekę medyczną seniorom. Wejścia na żywo z krakowskiego Rynku zrealizował Program 2 Telewizji Polskiej oraz Telewizja Kraków. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski jak co roku wspierał WOŚP i przekazał na aukcję niecodzienny przedmiot - suknię Kopciuszka, w której Alicja Bachleda-Curuś wystąpiła w spocie promującym miasto. Szczegóły aukcji znajdziecie na www.krakow.pl.
wiecej

Tamerlano - Opera Rara
W nowym roku Opera Rara powróciła z nową siłą. To już siódma edycja cenionego krakowskiego cyklu, którego organizatorami są Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz od tego roku również Capella Cracoviensis. Na inaugurację tegorocznego cyklu wybrano Tamerlano George’a Friderica Handla. W zapełnionym po brzegi Teatrze im. Juliusza Słowackiego publiczność po raz pierwszy mogła delektować się wspaniałym dźwiękiem jednego z najciekawszych obecnie zespołów specjalizujących się w wykonawstwie historycznym — Il Pomo d’Oro, pod dyrekcją wybitnego skrzypka i dyrygenta Riccarda Minasiego.
wiecej

youTube Twitter Blip
Flickr Facebook
 
 

Archiwum

 
Autoremo
Bukovina Resort
Magiczny Kraków
Freshmail
Nastaw się na kulturę
 

Obserwuj nas na:

facebook instagram twitter youTube Linkedin