Krakowskie Biuro Festiwalowe Żałoba
Kluczowe imprezy
 
Kluczowe imprezy
 
Opera Rara
Zainicjowana w 2009 r. prezentacja znakomitych produkcji, święcących triumfy na scenach najbardziej prestiżowych scen teatralnych i festiwali Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemiec i realizowanych z udziałem najznamienitszych głosów operowych świata szybko stała się prawdziwym kulturalnym przebojem.
wiecej
 
Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Kraków tradycyjnie aktywnie włącza się do akcji, która już na stałe zapisała się w polskim kalendarzu. Na umiejscowionej na Rynku Głównym scenie pojawiają się czołowe krakowskie zespoły muzyczne. W trakcie imprezy oprócz atrakcji muzycznych odbywają się kwesty i licytacje.
wiecej
 
Misteria Paschalia
Jeden z najważniejszych europejskich festiwali poświęconych muzyce renesansu i baroku. Jego formuła opiera się na prezentacji muzyki związanej z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, wykonywanej przez uznanych mistrzów i najznamienitszych interpretatorów muzyki dawnej.
wiecej
 
Festiwal Muzyki Filmowej
Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie w krótkim czasie podbił serca widzów i zyskał uznanie krytyków.  To, co wyróżnia go spośród innych wydarzeń filmowych, to połączenie muzyki filmowej wykonywanej przez muzyków z prezentacją na wielkim ekranie obrazu filmowego.
wiecej
 
Festiwal Miłosza
Wielkie postaci światowej literatury – w tym laureaci Nagrody Nobla – poeci, prozaicy, krytycy i tłumacze przybywają do Krakowa na Festiwal literacki im. Czesława Miłosza, by wziąć udział w licznych autorskich spotkaniach, wieczorach  poetyckich, debatach i spotkaniach panelowych.
wiecej
 
Grolsch ArtBoom Festival
Festiwal Sztuk Wizualnych Grolsch ArtBoom to największe i najważniejsze wydarzenie prezentujące w Krakowie sztukę współczesną, zarówno polską, jak i zagraniczną.
wiecej
 
Jarmark Świętojański
Kilkudniowa plenerowa impreza utrzymana w stylistyce historycznej. W czerwcu, kilka dni przed nocą świętojańską, tuż nad Wisłą, u stóp Wawelu, powstaje średniowieczne miasteczko. Rzemieślnicy i artyści nocują w płóciennych namiotach, a w ciągu dnia  przybliżają staropolskie zwyczaje.
wiecej
 
Wianki
Krakowskie Wianki to jedna z największych imprez plenerowych w Polsce. Ich formuła łączy koncerty światowych gwiazd muzyki rozrywkowej z elementami widowiska nawiązującego do tradycji nocy świętojańskiej.
wiecej
 
Unsound
Unsound został założony w 2003 r. w Krakowie jako festiwal muzyki postępowej. To z początku undergroundowe wydarzenie w ostatnich latach przybrało o wiele większy rozmach, zyskując tym samym powszechne uznanie. Festiwal Unsound odbywa się pod koniec października każdego roku w Krakowie.
wiecej
 
Sacrum Profanum
Festiwal Sacrum Profanum to międzynarodowy projekt, który zyskał status jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy. Prezentuje muzykę najnowszą, stawia sobie za cel zacieranie granic pomiędzy muzyką współczesną, traktowaną nierzadko jako trudną i niezrozumiałą, a zdobyczami...
wiecej
 
Conrad Festival
Najważniejsze w Polsce wydarzenie poświęcone literaturze, wspólne przedsięwzięcie Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego . Przez blisko tydzień w Krakowie goszczą najwybitniejsze osobistości światwej literatury.
wiecej
 
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia
Już po pierwszej edycji okrzyknięty został przez prasę świętem polskiego teatru i wydarzeniem, które na tydzień zamienia Kraków w wielką scenę: przez tydzień, na deskach krakowskich teatrów, można zobaczyć najlepsze polskie spektakle minionych sezonów zrealizowane przez teatry z całego kraju.
wiecej
 
Magiczny Kraków
Elektrociepłownia Kraków - Mecenas KBF
Volvo Wadowscy
PZU
Freshmail
 

Obserwuj nas na:

facebook instagram twitter youTube Pinterest