Krakowskie Biuro Festiwalowe
Dyrekcja
 
Dyrekcja
Izabela Helbin

Izabela Helbin

Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie (Kierunek Zarządzanie i Marketing – specjalność Zarządzanie Firmą). Ukończyła Dziennikarstwo i Komunikację Medialną w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Europeistykę na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Manager kultury, producent, koproducent i koordynator wielu międzynarodowych projektów kulturalnych i telewizyjnych. Jest członkiem jury prestiżowego konkursu EFFIE Awards, zasiada w Radzie Ekspertów THINKTANK, prowadzi także wykłady w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Od 1 stycznia 2011 roku Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. Wcześniej pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Marketingu w KBF, była również Dyrektorem Wydziału Promocji Urzędu Miasta Krakowa i szefową biura prasowego Prezydenta Miasta Krakowa. Odpowiadała za projekty nagrodzone m. in. „srebrnym KTR-em” w 2008 roku oraz Złotymi Orłami 2007.

Jako dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego współdecyduje o kształcie i odpowiada za organizację, produkcję i markę prestiżowych krakowskich wydarzeń kulturalnych, takich jak Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Opera Rara, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Festiwal Miłosza, Festiwal Conrada i wielu innych.

Szczyci się niezmiennie wysoką jakością działań, potwierdzoną licznymi nagrodami dla festiwali, pojedynczych wydarzeń, a także nowatorskich kampanii i publikacji. Projekty KBF zostały docenione przez organizatorów takich konkursów, jak m.in. IFEA Pinnacle Awards, European Design Awards, Złote Formaty, Złote Orły czy Mobile Trends Awards. Krakowskie Biuro Festiwalowe otrzymało nagrodę zespołową dla najlepszego zespołu marketingu – Grand Prix V edycji konkursu Dyrektor Marketingu Roku 2014.

Izabela Helbin zwraca szczególną uwagę na uzupełnienie programu wydarzeń KBF o ofertę dla dzieci, seniorów i grup wykluczonych, a także na współpracę instytucjonalną zarówno z podmiotami miejskimi, jak i firmami prywatnymi czy NGOs. Wśród najważniejszych zadań wymienia kluczowe dla miasta inicjatywy, koordynowane przez KBF, takie jak działalność Krakow Film Commission, program wydarzeń kulturalnych prezentowany w Kraków Arenie oraz kompleksowe zarządzanie Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Dzięki stałemu wdrażaniu najlepszych wzorców nowoczesnego zarządzania rozwój działalności Biura w ostatnich latach zaowocował realizacją programów i festiwali literackich, które w dużej mierze przyczyniły się do uzyskania przez Kraków tytułu Miasta Literatury UNESCO.

Robert Rozciecha

Robert Rozciecha

Zastępca Dyrektora ds. Wykonawczych


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Zdobywał doświadczenie produkując największe krakowskie wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Od lat związany z branżą eventową. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest odpowiedzialny za koordynację i logistykę projektów realizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Sprawuje nadzór nad produkcją wydarzeń. Realizuje długoterminową strategię Biura w zakresie zarządzania projektami oraz optymalizuje procesy związane z rozwojem techniki i mechaniki scenicznej. Odpowiada za bezpieczeństwo imprez oraz obiektów, których operatorem jest KBF (ICE Kraków, Powiśle 11, Pawilon Wyspiańskiego). Współpracuje ze służbami miejskimi, samorządowymi oraz państwowymi. Koordynuje pracę zespołów technicznego i administracji, odpowiedzialnych za realizację wydarzeń w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Grzegorz Grabowski

Grzegorz Grabowski

Zastępca Dyrektora ds. Operacyjnych


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej. Z Krakowskim Biurem Festiwalowym związany od 2002 roku. W tym czasie pracował przy tworzeniu od podstaw wielu nowych projektów wdrażanych w KBF. Jest odpowiedzialny za koordynację planowania i rozliczania budżetu KBF. Zajmuje się badaniami i analizami dotyczącymi wszystkich aspektów funkcjonowania instytucji. Sprawuje nadzór nad procesami finansowymi i prawnymi wewnątrz KBF oraz pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych. Kontroluje wewnętrzna obsługę biurową oraz kwestie związane z zarządzaniem kapitałem ludzkim.

Magdalena Łukasik

Magdalena Łukasik

Zastępca Dyrektora ds. Marketingu


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Absolwentka stosunków międzynarodowych oraz zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z Krakowskim Biurem Festiwalowym związana od 2006 roku. Współtworzy wizerunek Miasta Kraków w sferze kultury, turystyki, literatury i filmu. Zarządza pracą Departamentu Marketingu, nagrodzonego Grand Prix V edycji konkursu Dyrektor Marketingu Roku 2014. Odpowiada za strategię komunikacji marketingowej i promocji KBF oraz ponad 25 marek zarządzanych przez Biuro.

Do jej zadań należy koordynacja kampanii promocyjnych – outdoorowych, prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych. Zajmuje się nowymi mediami i działaniami pr w mediach społecznościowych. Jest odpowiedzialna za politykę sprzedażową Biura. Prowadzi również współpracę ze sponsorami oraz komercyjnymi partnerami. Koordynuje działalność wydawniczą Biura oraz odpowiada za oficjalną sieć punktów informacji miejskiej InfoKraków. Współtworzy Kraków Network - platformę współpracy dla biznesu i kultury, działającą przy Centrum Kongresowym ICE Kraków, którego operatorem jest Biuro. Odpowiada za działania z zakresu CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) KBF.

Robert Piaskowski

Robert Piaskowski

Zastępca Dyrektora ds. Programowych


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl

Absolwent polonistyki i socjologii na UJ oraz na Universitè d’Aix Marseille w Aix en Provence, dyplomacji kulturalnej na Collegium Civitas w Warszawie, stypendysta programu „Promoting Social Change through Arts” Departamentu Stanu USA. Jeden z założycieli i pierwszych prezesów Stowarzyszenia Pro Musica Mundi, laureat orderu Kawalera Sztuki i Literatury Republiki Francuskiej i Krakowianin Roku 2013 w plebiscycie „Dziennika Polskiego”.

Zarządza pionem programowym Biura, realizującym politykę Krakowa w zakresie kultury, koordynując min. flagowe festiwale Misteria Paschalia, Opera Rara, Sacrum Profanum, Off Camera, Boska Komedia, literackie festiwale Miłosza i Conrada. Dyrektor artystyczny i koordynator Festiwalu Muzyki Filmowej – obecnie największego i najwyżej cenionego festiwalu tego gatunku muzyki na świecie. Odpowiada za integrację i komunikację działań podmiotów samorządowych i pozarządowych z kraju oraz zagranicy. Współtwórca aplikacji Krakowa do Sieci Miast Kreatywnych i koordynator Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, pomysłodawca połączenia bibliotek miejskich i jeden z pomysłodawców przystąpienia Krakowa do Sieci Miast Schronienia ICORN. Przewodniczący Zespołu Zadaniowego ds. utworzenia Centrum Literatury i Języka w Składzie Solnym – wielofunkcyjnego centrum literackiego na krakowskim Zabłociu.


Paula Fanderowska

Paula Fanderowska

Zastępca Dyrektora ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Filolog iberysta, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendystka na uniwersytetach w Hiszpanii. Ukończyła Studium Pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Stosunki Międzynarodowe i Dyplomację w Collegium Civitas w Warszawie. Przez lata związana z Biurem Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Miasta Krakowa, gdzie odpowiadała za kontakty ze strefą hiszpańskojęzyczną. W latach 2010-2014 Konsul RP w Caracas w Wenezueli. Po zakończeniu misji dyplomatycznej i wraz z rozpoczęciem działalności Centrum Kongresowego ICE Kraków nawiązała współpracę z KBF. Jako zastępca dyrektora ds. Centrum Kongresowego odpowiada za nadzór i koordynację działań związanych ze sprzedażą powierzchni ICE Kraków. Zarządza kalendarzem imprez obiektu.

youTube Twitter Blip
Flickr Facebook
 
 
RSS
 

13 - 03 - 2019
JEMS Architekci zwycięzcą konkursu!

W środę w Centrum Kongresowym ICE Kraków ogłoszono wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na projekt...
wiecej
 

06 - 03 - 2019
Wystawa WAJDA i prawdziwie filmowy Kraków

... zacznie się od wystawy WAJDA. Najlepsze filmowe produkcje, intrygujące dokumenty z całego świata, najpiękniejsza...
wiecej
 

04 - 03 - 2019
70 głosów na 70-lecie Nowej Huty

W 2019 roku świętujemy jubileusz 70-lecia powstania Nowej Huty – dzielnicy nazywanej pieszczotliwie „młodszą...
wiecej
 

01 - 03 - 2019
Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa przyznane!

Wojciech Smarzowski, Krystyna Janda, Szczepan Twardoch, Katarzyna Nosowska, Jakub Józef Orliński, Dariusz Stola,...
wiecej
 

28 - 02 - 2019
Marcowy Karnet

Marcowy numer Karnetu już w stałych punktach! Polecamy!
wiecej
 
Autoremo
Bukovina Resort
Magiczny Kraków
Freshmail
Nastaw się na kulturę
 

Obserwuj nas na:

facebook instagram twitter youTube Linkedin