Krakowskie Biuro Festiwalowe
Dyrekcja
 
Dyrekcja
Izabela Helbin

Izabela Helbin

Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego 
 

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie (Kierunek Zarządzanie i Marketing – specjalność Zarządzanie Firmą). Ukończyła Dziennikarstwo i Komunikację Medialną w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Europeistykę na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Manager kultury, producent, koproducent i koordynator wielu międzynarodowych projektów kulturalnych i telewizyjnych. Członek jury prestiżowego konkursu EFFIE Awards, zasiada w Radzie Ekspertów THINKTANK, jest także Przewodniczącą Rady Uczelni Akademii Muzycznej. Prowadzi wykłady na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II oraz w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
 

Od 1 stycznia 2011 roku Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. Wcześniej pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Marketingu w KBF, była również Dyrektorem Wydziału Promocji Urzędu Miasta Krakowa i szefową biura prasowego Prezydenta Miasta Krakowa. Odpowiadała za projekty nagrodzone m. in. srebrnym KTR-em oraz Złotymi Orłami. 
 

Jako dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego współdecyduje o kształcie i odpowiada za organizację, produkcję i markę prestiżowych krakowskich wydarzeń kulturalnych, takich jak Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Opera Rara, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Festiwal Miłosza, Festiwal Conrada, Wianki – Święto Muzyki, Sylwester w Krakowie, ICE Classic, EtnoKraków / Rozstaje i wielu innych.
 

Szczyci się niezmiennie wysoką jakością działań, potwierdzoną licznymi nagrodami dla festiwali, pojedynczych wydarzeń, a także nowatorskich kampanii i publikacji. Projekty KBF zostały docenione przez organizatorów takich konkursów, jak m.in. IFEA, Pinnacle Awards, European Design Awards, Złote Formaty, Złote Orły czy Mobile Trends Awards. Krakowskie Biuro Festiwalowe otrzymało nagrodę zespołową dla najlepszego zespołu marketingu – Grand Prix V edycji konkursu Dyrektor Marketingu Roku, zaś festiwale organizowane przez Biuro znaki jakości Effe Label przyznawane przez European Festivals Association.
 

Izabela Helbin zwraca szczególną uwagę na uzupełnienie programu wydarzeń KBF o ofertę dla dzieci, seniorów i grup wykluczonych, a także na współpracę instytucjonalną zarówno z podmiotami miejskimi, jak i firmami prywatnymi czy NGOs. Wśród najważniejszych zadań wymienia kluczowe dla miasta inicjatywy, koordynowane przez KBF, takie jak działalność Krakow Film Commission, realizacja strategicznego programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, kompleksowe zarządzanie działalnością Centrum Kongresowego ICE Kraków (jeden z najlepszych w tzw. Nowej Europie obiektów  kategorii multivenue; Meetings Star Award 2015, 2016, 2017, 2018) czy nadzór nad siecią oficjalnych punktów informacji miejskiej InfoKraków.  W latach 2014 – 2016 współodpowiadała za program wydarzeń kulturalnych w TAURON Arenie Kraków. Nadzoruje międzynarodowy, dwuetapowy, realizacyjny konkurs architektoniczno-urbanistyczny, którego celem jest utworzenie wielofunkcyjnego centrum literackiego zarządzanego przez KBF pn. „Centrum Literatury i Języka – Planeta Lem”.
 

Dzięki stałemu wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu managementu, Biuro wdrożyło autorską metodę zarządzania projektami, którą objęto kluczowe obszary działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego. 


Robert Rozciecha

Robert Rozciecha

Zastępca Dyrektora ds. Wykonawczych


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Zdobywał doświadczenie produkując największe krakowskie wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Od lat związany z branżą eventową. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest odpowiedzialny za koordynację i logistykę projektów realizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Sprawuje nadzór nad produkcją wydarzeń. Realizuje długoterminową strategię Biura w zakresie zarządzania projektami oraz optymalizuje procesy związane z rozwojem techniki i mechaniki scenicznej. Odpowiada za bezpieczeństwo imprez oraz obiektów, których operatorem jest KBF (ICE Kraków, Powiśle 11, Pawilon Wyspiańskiego). Współpracuje ze służbami miejskimi, samorządowymi oraz państwowymi. Koordynuje pracę zespołów technicznego i administracji, odpowiedzialnych za realizację wydarzeń w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Grzegorz Grabowski

Grzegorz Grabowski

Zastępca Dyrektora ds. Operacyjnych


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej. Z Krakowskim Biurem Festiwalowym związany od 2002 roku. W tym czasie pracował przy tworzeniu od podstaw wielu nowych projektów wdrażanych w KBF. Jest odpowiedzialny za koordynację planowania i rozliczania budżetu KBF. Zajmuje się badaniami i analizami dotyczącymi wszystkich aspektów funkcjonowania instytucji. Sprawuje nadzór nad procesami finansowymi i prawnymi wewnątrz KBF oraz pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych. Kontroluje wewnętrzna obsługę biurową oraz kwestie związane z zarządzaniem kapitałem ludzkim.

Aleksandra Wdowiak

Aleksandra Wdowiak

p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Marketingu


tel.: 12 354 26 19
email: poczta@biurofestiwalowe.pl
Absolwentka polonistyki ze specjalizacją edytorską na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończyła liczne kursy menadżerskie związane m.in. z zarządzaniem projektami i zarządzaniem zmianą. Związana z Krakowskim Biurem Festiwalowym od 2009 r., początkowo w obszarach brandingu i komunikacji wizualnej, kreacji graficznej, kampanii promocyjnej, a następnie PR, komunikacji i digital marketingu. Wcześniej marketingowiec i grafik w branży turystycznej. Koordynatorka wdrożenia systemu zarządzania projektami w KBF w 2016 r.

 

Zarządza Departamentem Marketingu KBF, odpowiedzialnym za promocję, komunikację i wizerunek marek z obszarów kultury, turystyki i biznesu. Odpowiada za strategię marketingową KBF i art direction. Do jej zadań należy koordynacja kampanii promocyjnych – outdoorowych, prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych. Prowadzi współpracę ze sponsorami oraz komercyjnymi partnerami. Koordynuje działalność wydawniczą KBF, w tym miesięcznik kulturalny „Karnet” oraz liczne publikacje programowe i książkowe.


Robert Piaskowski

Robert Piaskowski

Doradca ds. Programowych


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl

Absolwent polonistyki i socjologii na UJ oraz na Universitè d’Aix Marseille w Aix en Provence, dyplomacji kulturalnej na Collegium Civitas w Warszawie, stypendysta programu „Promoting Social Change through Arts” Departamentu Stanu USA. Jeden z założycieli i pierwszych prezesów Stowarzyszenia Pro Musica Mundi, laureat orderu Kawalera Sztuki i Literatury Republiki Francuskiej i Krakowianin Roku 2013 w plebiscycie „Dziennika Polskiego”.

W latach 2008-2019 zastępca dyrektora do spraw programowych. Od  stycznia 2019 r. pełni funkcję Społecznego Doradcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. współpracy z organizacjami międzynarodowymi w zakresie dziedzictwa kulturowego Krakowa, zaś od kwietnia 2019 r. kwietnia 2019 pozostaje na stanowisku Członka Zarządu KBF: Doradcy ds. Programowych.


Paula Fanderowska

Paula Fanderowska

Zastępca Dyrektora ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków


tel.: 12 354 25 00
email: poczta@biurofestiwalowe.pl

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendystka na uniwersytetach w Hiszpanii. Ukończyła także Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Stosunki Międzynarodowe i Dyplomację w Collegium Civitas w Warszawie. Od roku 2014, po zakończeniu misji dyplomatycznej jako Konsul RP w Caracas/Wenezuela, związana z KBF, operatorem ICE Kraków.

Zarządza polityką sprzedaży Centrum Kongresowego ICE Kraków. Jest doświadczonym managerem i ekspertem w obszarze przemysłu spotkań oraz event marketingu. Będąc liderem projektu Kraków Network, jedynej w Polsce sieci business networkingowej zrzeszającej podmioty z sektora MICE, jest promotorem branży spotkań na arenie krajowej i międzynarodowej. Odpowiada za kreowanie długofalowej strategii marketingowej ICE Kraków. Od 2019 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, jest członkiem krajowych i międzynarodowych organizacji, skupiających profesjonalistów z branży spotkań, w tym: MPI oraz ICCA. Zasiada w Kapitule Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Nagrodzona MP Power Awards - MP Power 12 w kategorii Dostawca Venue.


Michał Zalewski

Michał Zalewski

Rzecznik KBF i Członek Dyrekcji


tel.: + 48 513 099 671
email: michal.zalewski@biurofestiwalowe.pl
 Ekspert w zakresie komunikacji oraz zarządzania informacją. Ukończył studia z public relations, brał udział w licznych szkoleniach z obszaru zarządzania i marketingu. Z Krakowskim Biurem Festiwalowym związany od 2013 roku. Początkowo odpowiadał za działania związane z kreacją i brandingiem. Współtworzył strategię marketingową oraz identyfikację wizualną Centrum Kongresowego ICE Kraków. Pełnił obowiązki Kierownika Działu Nowych Mediów i PR. Członek zespołu Departamentu Marketingu KBF nagrodzonego Grand Prix V edycji konkursu Marketing Roku. Laureat 2. miejsca konkursie PRotony 2015 w kat. Debiut w PR oraz Złote Spinacze w kat. PR miejsca, miasta, regionu, nominowany do tytułu Młody Wilk - Odkrycie roku w konkursie Dyrektor Marketingu. Obecnie opiekuje się ponad pięćdziesięcioma markami, którymi zarządza KBF.

Doświadczenie zdobywał prowadząc Biuro Promocji kina KIJÓW.CENTRUM w Krakowie, a także wspierając komunikacyjnie podmioty z branży life science. W Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych odpowiadał za promowanie wydarzeń zaliczanych do grupy alternative content. Promotor cyklicznych spotkań ze studentami krakowskich uczelni wyższych, podczas których przekazuje wiedzę o przemyśle spotkań oraz jego znaczeniu dla marketingu miejsc i promocji marek miejskich. Konferansjer prowadzący koncerty, premiery filmowe oraz konferencje organizowane przez KBF.


Maria Szostek

Maria Szostek

Główna Księgowa


tel.: 12 424 96 56
email: ksiegowosc@biurofestiwalowe.pl

Absolwentka wydziału ekonomii Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Rachunkowość i Finanse zorganizowane przez Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Od 1 czerwca 2004 roku na stanowisku Głównego Księgowego Krakowskiego Biura Festiwalowego. Od początku swojej pracy zawodowej związana z jednostkami sektora finansów publicznych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, jako główny księgowy w Zespole Ekonomiczo-Administracyjnym Szkół oraz Skarbnik Gminy Trzyciąż.

 


youTube Twitter Blip
Flickr Facebook
 
 
RSS
 

15 - 11 - 2019
Rusza Krakowski Salon Sztuki!

Krakowski Salon Sztuki, organizowany po raz drugi przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Artyści Innowacja Teoria, to...
wiecej
 

14 - 11 - 2019
Jakub Józef Orliński gwiazdą ICE Classic 2020!

Gwiazdorski cykl koncertów ICE Classic w Centrum Kongresowym ICE Kraków po raz szósty powraca w roku 2020,...
wiecej
 

13 - 11 - 2019
KBF sygnatariuszem "Partnerstwa na rzecz dostępności"

W środę w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju podpisaliśmy "Partnerstwo na rzecz dostępności". Sygnatariusze...
wiecej
 

07 - 11 - 2019
Znamy program Festiwalu Misteria Paschalia 2020

17. edycja Festiwalu Misteria Paschalia odbędzie się w dniach 6-13 kwietnia 2020. W przyszłym roku festiwal zwróci...
wiecej
 

04 - 11 - 2019
Wybieramy księgarnie roku!

Rusza trzeci plebiscyt na księgarnie roku, organizowany przez Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. W akcji...
wiecej
 
Autoremo
Bukovina Resort
Magiczny Kraków
Freshmail
Nastaw się na kulturę
 

Obserwuj nas na:

facebook instagram twitter youTube Linkedin