Krakowskie Biuro Festiwalowe
Cine-Regio
 
Cine-Regio
Cine-Regio

Cine-Regio to założona w 2005 roku niezależna sieć regionalnych funduszy filmowych, skupiająca aktualnie 44 organizacje z 14 krajów całej Europy. Jej członkowie na wiele sposobów wspierają sektor filmowy, aby promować kulturę filmu, sprzyjać jedności społecznej, a także budować lokalną infrastrukturę. Sieć opiera swoją misję na przekonaniu, że wsparcie regionalnych przemysłów filmowych ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i ochrony europejskiego sektora wizualnego, pozwala również na wzmacnianie lokalnej tożsamości kulturalnej, pielęgnowanie jej różnorodności, a także krzewienie demokratycznych wartości.

Główne cele Cine-Regio dzielą się na trzy, wzajemnie ze sobą splecione, obszary:

Wymiana poglądów, punktów widzenia, doświadczeń i dobrych praktyk na rzecz wspólnego dobra europejskiego przemysłu filmowego, z uwzględnieniem włączania oraz integracji nowych regionalnych funduszy filmowych.

Podnoszenie świadomości wśród odbiorców oraz reprezentowanie interesów regionalnych sektorów audiowizualnych w Europie, włączając w to interesy członków sieci wobec europejskich instytucji i organizacji, które odgrywają ważną rolę w określaniu zasad i warunków ich funkcjonowania.

Wzmacnianie współpracy w zakresie koprodukcji utworów audiowizualnych, aby łączyć zasoby oraz talenty z różnych regionów i dawać im szansę wejścia na szerszy rynek.

Członkowie Cine-Regio wraz z europejskim przemysłem filmowym sukcesywnie inicjują i organizują działania we wszystkich należących do sieci regionach.

Kraków, reprezentowany przez Krakowską Komisję Filmową, dołączył do Cine-Regio w 2010 r. Od tamtej pory stale współpracuje z siecią, uczestnicząc w organizowanych przez nią zjazdach i debatach, a także angażując się w podejmowane przez nią działania.

Więcej: https://www.cineregio.org/

 

youTube Twitter Blip
Flickr Facebook
 
 
RSS
 

26 - 05 - 2020
9. edycja Festiwalu Miłosza!

Festiwal pod hasłem "Nowy stan skupienia" otworzy poetycko-muzyczny wielogłos z udziałem m.in. Ewy Lipskiej,...
wiecej
 

26 - 05 - 2020
Spacerem po Krakowie!

Wiosenne, majowe słońce i ponownie otwierające się coraz to nowe instytucje kultury, restauracje i kawiarnie sprawiają,...
wiecej
 

21 - 05 - 2020
Baloniarzu, bądź turystą!

Krakowscy baloniarze dołaczają do akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”!
wiecej
 

20 - 05 - 2020
Parada Orfeo&Majnun przełożona

Z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej parada "Orfeo&Majnun" zostaje przełożona na inny termin.
wiecej
 

19 - 05 - 2020
List otwarty do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

wiecej
 
Autoremo
Bukovina Resort
Magiczny Kraków
Suempol
Freshmail
Nastaw się na kulturę
 

Obserwuj nas na:

facebook instagram twitter youTube Linkedin